100 let Dvojky 1919 - 2019

Jen chvíli poté, co vzniklo Československo, vznikla i Brněnská Dvojka. Máme za sebou téměř stoletou historii a bez nadsázky můžeme říct, že Dvojka ovlivnila dětství a životy stovek dětí.

Školní rok 2018 - 2019 jsme se proto rozhodli věnovat pátrání po tom, čím vším členové střediska prošli, co všechno mají naše oddíly za sebou a také pátrání po kamarádech, se kterými jsme během let ztratili kontakt.

Začali jsme neformálním ohněm v polovině září na Skalce v Soběšicích, pokračovat budeme celý rok a oslavy vyvrcholí slavnostním ohněm v září 2019. Přidejte se k nám, pojďte s námi slavit, vzpomínat a oprašovat stará přátelství.

Informace o akcích najdete i na facecebooku 100 let Dvojky Brno.

AKCE KE STO LETŮM DVOJKY

23. března 2019 vernisáž výstavy ke výročí Dvojky

O historii Dvojky připravujeme výstavu, která bude mít vernisáž v sobotu 23. března od 18:00 do 20:00 v krytu 10-Z pod Špilberkem (kterému tímto děkujeme za vstřícnost a spolupráci). Vernisáž je připravena pro zvané - členy Dvojky a jejich rodiče, bývalé členy a příznivce Dvojky. Pokud nestíháte začátek, neostýchejte se přijít později - alespoň na skok.

Výstava potrvá až do 27. května a bude přístupná pro veřejnost v otevírací době krytu - tedy denně mimo pondělí 11:30 – 18:15 hod. (expozice se uzavírá v 18:45h)

K výstavě patří i prosba - pokud máte doma uloženy nějaké dokumenty a zajímavosti z historie Dvojky, o které byste se rádi podělili, dejte nám vědět - rádi se s vámi spojíme a domluvíme se. Kontaktní osobou je Zuzana Šrámková - Brouček: zuzana.tausova@dvojkabrno.cz

23. března 2019 BrKolo

Ve stejný den jako vernisáž proběhne tradiční středisková akce - BrKolo, tedy závod o historii a pamětihodnostech Brna (a také střediska). Pokud tě láká závodění, kategorie pro rovery a rangers bude otevřená i pro bývalé členy. A pokud bys chtěl/a zavzpomínat, jaké to je připravovat program, budeme rádi za pomoc - kontaktní osobou je Judita Malůšková - Mrkev: mrkev@dvojkabrno.cz.

21. - 22. září 2019 slavnostní oheň na Kaprálově mlýně v Mariánském údolí

Tento víkend bude vyvrcholením oslav. Připravujeme nejen slavnostní sobotní oheň, ale i na další tradiční akci - Závod tábornické zdatnosti, kde mohou změřit své dovednosti a znalosti všechny generace. Podrobnosti o programu, možnostech přespání a dalších organizačních záležitostech upřesníme.
Podřízené stránky (1): Paměť střediska
ą
Petra Dufková,
20. 9. 2018 9:15