100 let Dvojky 1919 - 2019

Jen chvíli poté, co vzniklo Československo, vznikla i Brněnská Dvojka. Máme za sebou téměř stoletou historii a bez nadsázky můžeme říct, že Dvojka ovlivnila dětství a životy stovek dětí.

Školní rok 2018 - 2019 jsme se proto rozhodli věnovat pátrání po tom, čím vším členové střediska prošli, co všechno mají naše oddíly za sebou a také pátrání po kamarádech, se kterými jsme během let ztratili kontakt.

Začali jsme neformálním ohněm v polovině září na Skalce v Soběšicích, pokračovat budeme celý rok a oslavy vyvrcholí slavnostním ohněm v září 2019. Přidejte se k nám, pojďte s námi slavit, vzpomínat a oprašovat stará přátelství.

Informace o akcích najdete i na facecebooku 100 let Dvojky Brno.

20. - 22. září 2019 slavnostní oheň na Kaprálově mlýně v Mariánském údolí

Hlavní bod oslav, oheň na Kaprálově mlýně, se blíží. Jsou zde tedy další pokyny. A také dotazník, o jehož vyplnění vás prosíme - pomůže nám lépe připravit zázemí. Vyplňte ho prosím co nejdříve, i když si ještě nebudete úplně jistí - napište nám kdyžtak do poznámky, že se vaše plány ještě můžou změnit, a případně se odhlásíte. Bude se nám díky tomu lépe plánovat.

Rezervován máme celý Kaprálův Mlýn (http://www.kapraluvmlyn.cz/) od pátečního podvečera (20. 9.) do nedělního poledne (22. 9.). V sobotu bude k dispozici oběd a večeře, čas ještě upřesníme.

Přespat můžete především na louce pod stanem či širákem, k dispozici jsou i místa na pokojích pro ty, co stanovat nemohou – v především pro starší účastníky nebo naopak úplná miminka, těhotné, nemocné a podobně. Dejte nám prosím vědět v dotazníku, zda si přejete spát v budově, pokusíme se vyhovět co největšímu počtu zájemců.

Dopravu na místo si prosím naplánujte s ohledem na to, že přímo na Mlýně se nesmí parkovat. Auta proto musíte nechat nahoře u silnice a dolů sejít pěšky. Připravujeme také pendlbus, a to i na večerní cestu zpět na rozjezdy – máte-li zájem, opět nám to prosím napište do dotazníku.

V sobotu přes den se bude konat ZTZ, neboli Závod tábornické zdatnosti pro závodníky všeho věku - tedy pro současné i bývalé členy. Chcete zjistit, jak jste na tom se šiframi, znalostmi přírody, zdravovědy či orientace v mapě? Neváhejte a přihlaste se. Pokyny k přihláškám i propozice závodu najdete níže na stránce - hlásíme ale dvě změny - přidali jsme soutěžní kategorii a změnili kontaktní osobu. Kontaktní osobou je nově Vorvaň - vorvan@dvojkabrno.cz. A nově mohou o ceny závodit i rodinné týmy ve speciální rodinné kategorii bez ohledu na věk závodníků.

Večer v 19:00 se pak rozhoří slavnostní oheň. Bude se hrát a zpívat, určitě s sebou tedy vezměte hudební nástroje, zpěvníky, hlasivky a patřičné nadšení.

Oceníme také pomoc při organizování na místě. Pokud budete chtít přiložit ruku k dílu, dejte nám to také vědět (mailem nebo v dotazníku) - hledá se nyní především dodávka a řidič/řidiči, kteří obstarají pendlbus na Mlýn. Vhod ale přijdou i další ruce - jaké si to uděláme, takové to budeme mít :)

Těšíme se na Vás a na to, že se sejdeme opět v hojném počtu jako na vernisáži.

A ještě nakonec pro jistotu: Už jsi vyplnil dotazník o své účasti? Najdeš ho zde!

Podřízené stránky (1): Paměť střediska
Ċ
Zuzana Šrámková,
28. 8. 2019 2:17
ą
Petra Dufková,
20. 9. 2018 9:15